Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

MR2
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
1600x900
340,76 kB
12615
11.8.2021
17:47:11

Kúpiť na PC

27,99€

Anketa

Ako hodnotíš NFS Heat? (známkovania ako v škole)
1
Zobraziť sekciu 710

2
Zobraziť sekciu 344

3
Zobraziť sekciu 342

4
Zobraziť sekciu 327

5
Zobraziť sekciu 334

Spolu hlasov: 2057

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
The-Witcher.cz
GTACity.cz

Štatistiky

Need for Speed Center


Novinky

Aaron Paul získal cenu Emmy za Breaking Bad

Herec Aaron Paul, ktorý hral vo filme Need for Speed hlavného hrdinu Tobeyho Marshalla, bol ocenený za svoj výkon v seriáli Breaking Bad (Perníkový tatko) soškou Emmy. Nie je to síce Oscar za Need for Speed, ale aj tak sa to dá brať ako ohodnotenie kvalít herca hrajúceho vo filme hlavnú postavu.

Ceny Emmy sa každoročne udeľujú za televíznu tvorbu v Amerike. Paul bol ocenený v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriáli za postavu Jesseho Pinkmana. Seriál Breaking Bad celkovo bodoval na všetkých frontoch, ako absolútny víťaz, za hlavnú mužskú postavu, za vedľajšiu ženskú a vedľajšiu mužskú postavu.

zaslal Trhač    27.08.2014, 11:45:00    sekcia Film    zdroj: medialne.etrend.sk    komentáre (0)

WoS: Alfa Romeo 8C Competizione

Pokračujeme v nastolenom tempe, ideme sa pozrieť na Alfa Romeo 8C Competizione. Motor z Ferrari, sekvenčná prevodovka, dve miesta, samosvorný diferenciál, stovka za 4,2 s, desivá cena. Toto vôbec nie je ľudová Alfa.

Prvý prototyp 8C Competizione bol na trh uvedený už v roku 2003. Alfa Romeo na auto zakrátko dostala viac ako 1400 objednávok. Začalo sa však predávať, k veľkej radosti šoférov po celom svete, až v roku 2007 za nemalú sumu 165 000 €.


Dizajn auta je inšpirovaný slávnymi modelmi z tridsiatych a štyridsiatych rokov minulého storočia. Názov Competizione pritom odkazuje na 6C 2500 Competizione z roku 1948.


Pod kapotou je motor, na ktorom sa podieľalo Maserati aj Ferrari. Ide o 4,7 litrový V8 s výkonom 450 koní. Pri hmotnosti okolo 1500 kg trvá zrýchlenie na stovku asi 4 sekundy, maximálnu rýchlosť uvádza Alfa Romeo okolo 180 mph. V realite je to ešte viac, asi 190 mph (305 km/h).


Ja konkrétne sa teším viac na jej menšiu sestru v oveľa lepšej kondícií - 4C s karbónovým monokokom, váhou pod jednu tonu a prepĺňaným štvorvalcom. Snáď sa v hre tiež objaví.
zaslal Trhač    24.08.2014, 19:00:00    sekcia WoS    komentáre (0)

WoS: Ford Focus RS

Vo videu o tímovej jazde sme okrem Imprezy videli aj Ford Focus RS druhej generácie. Poďme si ho predstaviť, tak ako máme vo zvyku.

RS v názve auta značí športovú verziu, vrchol ponuky. Obyčajná jedna-šestka konieckoncov v závodnej hre nebude. Svoju športovú verziu mala však aj prvá generácia Focusu. Auto zaujalo hlavne agresívnym bodykitom, dvojliter s turbom tlačil 211 koní na predok.

Druhá generácia sa dočkala najskôr predskokana v podobe sýtožltého Focusu ST. Auto skvelo jazdilo, no hlavne úžasne znelo - vďaka päťvalcovému motoru z Volva. Vďaka piatim valcom a turbu však spotreba vždy bola dvojciferná. Už ST položilo laťku výkonu vysoko - posielalo 225 koní na predné kolesá. Zaužívané pritom je, že viac ako 200 koní iba predná náprava auta nezvládne. S čím potom príde ostré RS?


Ford hodil starosti za hlavu a z päťvalca vytlačil 300 koní. Proti ťahaniu za volant použili samosvorný diferenciál a systém nazvaný RevoKnuckle, čo je variácia na zavesenie MacPherson. V hre samozrejme takéto problémy odpadajú, hlavné je, že pôjde asi o ten najrýchlejší hothatch vo World of Speed.

Teda, najrýchlejší iba v prípade, že vo WoS nebude aj šialený brat Focusu RS, RS500. Je to limitovaná, 500 kusová verzia RS posíleného na 350 koní. Pretože prečo nie?
zaslal Trhač    24.08.2014, 12:50:00    sekcia WoS    komentáre (0)

Prvý trainer pre Rivals

Dnes sme slávnostne otvorili download sekciu Trainery pre Need for Speed: Rivals. Prvý trainer zvládne asi všetko, čo by ste kedy mohli chcieť. Pokiaľ si chcete urýchliť alebo zjednodušiť prejdenie hry, ráčte vstúpiť:

Sekcia TRAINERY


Trainer má funkcie na získanie SP, nezničiteľnosť auta a tiež rôzne kriplenie áut protihráčov. Funguje jednoducho a bez inštalácie, stačí ho iba zapnúť.
zaslal Trhač    20.08.2014, 15:55:00    sekcia NFSR    komentáre (0)

WoS: Subaru Impreza WRX STi

Už pri poslednom videu o tímovej jazde sme spomínali nové autá, ktoré sa vo videu ukázali. Ako prvé z nich sa nám dnes predstavuje svetoznáma Impreza WRX STi.

Subaru Impreza je jeden z hrdinov novodobej rally scény, spoločne s Mitsubishi Lancer Evolution. Zvyčajne sa spája s menom Collina McRae, Richarda Burnsa a Pettera Solberga. Impreza je stálicou v sérii Need for Speed, objavila sa tiež v skvelom simulátore Richard Burns Rally.

Po technickej stránke ide o stokrát prevarenú a časom zdokonalenú koncepciu motor vpredu a pohon 4WD. Motorom je na rozdiel od typickejšieho radového štvorvalca v prípade Evolution trochu exotickejší štvorvalcový boxer. V prípade WRX STi, čo je vrchol ponuky, je navyše prepĺňaný turbom. Motor má objem dva litre, výkon pod tristo koní. Imprezy jazdiace v najvyššej sérii WRC boli známe svojou legendárnou farebnou kombináciou modrej karosérie a zlatých diskov kolies.

zaslal Trhač    15.08.2014, 10:00:00    sekcia WoS    komentáre (0)

WoS - upútavka na tímovú jazdu

Znovu tu máme jedno z videí, ktoré nám odhaľujú dôležité detaily z World of Speed. Upútavka na konferenciu Gamescom nám ukázala základné princípy hrania za tím, útržky z okruhu v Moskve a tiež nové autá.

Video ukazuje súboj dvoch tímov, červených a modrých (Team RED vs Team BLUE). Hneď po štarte oba tímy začínajú získavať body za rôzne úlohy. Na začiatku uvidíme štvorkolku bodovať za jazdu v šmyku. Driftovanie na prvý pohľad vyzerá trochu umelo, z videa však ťažko získame presnú predstavu. Ďalej vidíme jedno auto odtrhnúť sa od skupiny a vyhľadať novú trasu vedúcu cez skratku. Predpokladáme, že skratky budú na rovnakých tratiach na tých istých miestach, po ich naučení by sa tak dali ľahko získavať body za ich odhalenie v každom preteku. Nakoniec vidíme jedno auto vo vzduchovom vaku druhého - ide o tzv. slipstream. Použitie tejto techniky je ohodnotené 60 bodmi. Body sa tímu prirátajú tiež za získanie prvého miesta v preteku. Víťazom sa napokon stane tím s väčším počtom bodov v cieli.Vo videu sa objavili tiež nové autá, konkrétne ide o Ford Focus RS, Subaru Impreza a Alfa Romeo 8C Competizione.Video ukazuje, že jazdci v tíme musia spolupracovať, aby zabezpečili svojmu tímu víťazstvo. Len skončiť prvý nestačí, a takisto i keď viete že samotný pretek neskončíte prví, ešte vždy môžete pomôcť vyhrať svojmu tímu pomocou plnenia úloh a zabránenia splneniu úloh protivníkom.

zaslal Trhač    12.08.2014, 20:45:00    sekcia WoS    komentáre (0)

Sesto Elemento z filmu Need for Speed na predaj

Táto novinka patrí do kategórie tých kurióznejších. Na eBayi (podľa definície najväčšia internetová aukčná sieň) bola istý čas na predaj replika Lamborghini Sesto Elemento, ktorá si zahrala vo filme Need for Speed. Po prvom majiteľovi, nebúrané, málo jazdené, top stav. Alebo snáď nie?

Auto bolo ponúkané na predaj v známom Roswelli v USA. Internetová dražba prebiehala v novembri 2013, začínalo sa na cene $0.99. Dražba napokon skončila 20. 11. 2013, z jedného dolára sa suma vyšplhala až na $11,199.00. Dobrá cena vzhľadom na to, v akom stave "auto" je.


Originálne Sesto Elemento je exkluzívny (iba 20 kusov) a extrémny (570 koní na 999 kg) superšport vychádzajúci z Gallarda. Zdedil z neho motor V10 a náhon na všetky štyri kolesá. Sesto elemento po slovensky znamená šiesty prvok - karbón, z ktorého je celé auto vyrobené. Perlička na záver: zrýchlenie z nuly na sto za - 2,5 sekundy.


Originálne auto stojí (stálo) približne dva milióny dolárov, pre film preto vytvorili repliku. Tá si zahrala v niekoľkých kaskadérskych scénach. Tento project car / alebo to čo z neho zostalo, by mohol byť vhodný na stavbu skutočnej, funkčnej repliky Sesto Elemento. V podstate ide iba o trubkový rám a zopár častí karosérie, pravdepodobne z plastu. Auto nemá motor ani prevodovku a utrpelo značnú nehodu.

Budeme vás informovať o všetkých nových informáciách ohľadom tejto zaujímavej repliky.
zaslal Trhač    09.08.2014, 20:40:00    sekcia Film    zdroj: eBay.co.uk    komentáre (0)

WoS - počasie

Dynamickú zmenu počasia poznáme už z posledných častí Need for Speed, veľmi pekne si s ním poradil grafický engine Frostbite 3 v Rivals. Vo World of Speed uvidíme v akcii engine Madness, ktorý sa už predviedol v sérii NFS Shift.

V najnovšom videu vidíme rôzne poveternostné podmienky, s ktorými sa na okruhoch stretneme. Od pekného slnečného počasia sa môžeme dostať až ku jazde v noci a daždi. Na videu si môžeme všimnúť realistický pohyb zástav povešaných popri trati, to má na starosti zrejme technológia PhysX. Veľmi dobre tiež vyzerajú mláky na asfalte. Kvapky dažďa dopadajú stále na to isté miesto. Video celkovo dáva dôraz na prepracovanú grafickú stránku hry.

zaslal Trhač    08.08.2014, 10:25:00    sekcia WoS    komentáre (0)

Vychádza film Need for Speed

Nadpis novinky je trochu zavádzajúci, film včera vyšiel na Blu-ray cez digitálnu distribúciu. Pravdepodobne sa však jedná iba o USA, v Česku je film podľa jeho profilu na ČSFD dostupný na Blu-ray diskoch už niekoľko týždňov. Pokiaľ vás zaujíma hodnotenie filmu, na ČSFD dostal 64%, na IMDB získal hodnotenie 6,8.

K tejto udalosti sa na YouTube kanáli Need for Speed objavilo nové bonusové video z natáčania. Podľa všetkého to je iba úvod k videám Autoškola a Autoškola:znovu, ktoré sme videli už niekedy v marci. V tomto krátkom videu sa objaví aj kaskadér Lance Gilbert, ktorého zaujímavý život sme už rozoberali v článku z januára.

zaslal Trhač    06.08.2014, 10:30:00    sekcia Film    komentáre (0)

Tuning vo World of Speed

Predstavenie tuningu vo World of Speed bolo istotne veľkou udalosťou. Pri návale ostatných noviniek sme sa mu však nestihli poriadne venovať. O úprave áut totiž na oficiálnej stránke WoS vyšiel obsiahly článok, ktorý vyjasňuje niekoľko vecí.


World of Speed vyznáva myšlienku auta ako obrazu vodiča. Inak povedané, auto by malo reprezentovať a odrážať osobnosť hráča. A keďže každý človek je iný, aj autá by sa mali od seba líšiť čo najviac. Tento cieľ sa dá splniť čo najväčším výberom rôznych dielov (vizuálny tuning).

Hráči si budú môcť polepiť auto rôznymi vinylmi a nálepkami. Meniť sa budú samozrejme aj diely karosérie. Na videu sme videli zmenu nárazníkov, prahov, kapoty a spoileru. Hovorí sa aj o zmene svetiel a diskov kolies.


Vizuálny tuning však nebude ovplyvňovať výkonnostné parametre auta. Takže ten istý systém ako poznáme z Undergroundov. Samozrejme, táto hra bude arkáda, odvolávať sa na reálnosť preto nemá zmysel. Vývojári chcú tvar a výzor vozidla nechať čisto na hráčovi a tiež zabrániť situácii, kde by všetky autá vyzerali rovnako.

Výkonnostné úpravy sa budú týkať motoru, prevodovky, prepĺňania, podvozku, bŕzd, dusíku a pneumatík. To všetko sme videli vo videu. Článok však spomína, že niektoré diely neprinášajú iba výhody, ale aj niektoré zápory - silnejší motor napr. zvýši hmotnosť auta. S ohľadom na tímovú hru je tiež dôležité vyladiť svoje auto tak, aby bolo vhodné na jeho špecifický účel. Nakoniec ešte jedna samozrejmosť - nové diely sa odomykajú postupne, hraním hry.


To sú všetky dnešné novinky, zaujali vás? Podeľte sa s nami v diskusii.
zaslal Trhač    03.08.2014, 13:45:00    sekcia WoS    zdroj: Oficiálna stránka WorldOfSpeed.com    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202


Archív noviniek