Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

(bez názvu)
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
960x960
62,42 kB
11637
9.1.2020
17:27:54

Kúpiť na PC

27,99€

Anketa

Ako hodnotíš NFS Heat? (známkovania ako v škole)
1
Zobraziť sekciu 137

2
Zobraziť sekciu 94

3
Zobraziť sekciu 100

4
Zobraziť sekciu 81

5
Zobraziť sekciu 86

Spolu hlasov: 498

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
Electronic Arts
GTACity.cz

Štatistiky

Need for Speed Center


Novinky

FAQ pre No Limits

Po vydaní hry na vybraných trhoch po svete bolo herné štúdio Firemonkeys údajne zavalené otázkami ohľadom tohto mobilného dielu NFS. Na Facebook stránke NFSNL preto zverejnili sekciu Frequently Asked Questions (často kladené otázky), ktorá obsahuje mnoho zaujímavých informácií.

Z tohto článku sme pre vás vybrali tie najdôležitejšie veci. Dozvedáme sa napríklad, že:
» hra je skutočne zdarma na stiahnutie a hranie - ide tu teda o model free2play rozšírený v posledných rokoch. Samotná hra teda bude zdarma, platiť sa bude za vylepšený herný obsah (nie je to však nutné). Tento platený obsah umožní vylepšiť hráčom ich autá rýchlejšie, alebo rýchlejšie dosiahnuť určitý level v hre. Hra by sa však mala dať prejsť aj bez akéhokoľvek platenia.

» na hranie hry musíte byť neustále pripojení. Online multiplayer však napriek tomu momentálne v hre nenájdete. Mal by však pribudnúť neskôr.

» hra bude určite vydaná v obchodoch App Store (iOS) a Google Play (Android). Austrálske štúdio Firemonkeys však údajne preskúmava aj ostatné možnosti (Windows Phone?).» hra má vyjsť niekedy v roku 2015 (dosť široký časový interval). Už sme však písali o tzv. soft launchi, kde bola hra pokusne vydaná na niektorých trhoch.

» hra zatiaľ neobsahuje anglický jazyk. To sa však má zmeniť pri celosvetovom vydaní hry, do ktorého ešte vývojári hru patrične vylepšia.

» všetky dáta o progrese hry (savy) sa momentálne ukladajú iba na pamäť vášho zariadenia (a nie na vzdialený server tak ako je obvyklé v prípade Steamu/Originu). Pri zmazaní hry teda prídete nielen o profil, ale aj zakúpené vylepšenia. Preto odporúčame nekupovať žiadne vylepšenia až pokiaľ hra nebude patrične vylepšená a nevyjde celosvetovo.

» hra v momentálnej verzii neobsahuje otvorený svet ani podporu herných ovládačov. Vývojári však tieto prvky môžu do hry pridať neskôr.

» hra má obsahovať milióny kombinácií vylepšenia auta - či už po stránke výkonu alebo vzhľadu. V správe sa spomínali vylepšenia motoru, prevodovky, podvozku, tiež sa dočkáme výmeny spoilerov, nasávania na streche, kapoty, zatmavenia okien a ďalšieho.
Tuning v štýle Underground? Určite áno, táto hra sa ním určite inšpirovala.

» hardwarové nároky sme už spísali v samostatnej sekcii nášho webu. Potrebujete teda minimálne iPhone 4S alebo rovnako výkonný iPad, v prípade Androidu potom systém vo verzií aspoň 4.0, dvojjadrový procesor na frekvencii 1,2 GHz, GPU Tegra 3 alebo podobne výkonnú konkurenciu a rozlíšenie displeju aspoň 800x600 px.

zaslal Trhač    15.01.2015, 11:30:00    sekcia NFSNL    zdroj: Twitter.com, Facebok.com    komentáre (0)

Ako dostať No Limits do svojho iOS zariadenia?

Na YouTube sa nedávno objavilo video od používateľa AP3X™, na ktorom ukazuje ako si svojho iPadu stiahol najnovšie mobilné Need for Speed. Hra je totiž dostupná iba na niektorých vybraných trhoch (Taiwan, Holandsko), ak žijete inde musíte si nájsť alternatívne - neoficiálne - spôsoby.

NFS Center nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné zničenie vášho zariadenia. Sám autor videa odporúča neinštalovať podľa jeho návodu na váš pracovný telefón/tablet, zrejme na ňom potom nespustíte iné aplikácie.

Autor videa vo svojom iPade zmenil nastavenia regiónu obchodu s aplikáciami na Holandsko. Musel pritom zadať svoje údaje aj s falošnou adresou. Potom si však už bez problémov stiahol hru do tabletu. Hra momentálne neobsahuje anglický jazyk, to však nebráni k porozumeniu ovládania. Celkovo tiež hra pôsobí nedokončeným dojmom, nemôžme však vynášať žiadne súdy - hra ešte oficiálne nevyšla. Aj preto je akákoľvek inštalácia v krajinách, kde hra ešte nebola vydaná, riziková a potenciálne nebezpečná.

zaslal Trhač    12.01.2015, 01:00:00    sekcia NFSNL    zdroj: YouTube    komentáre (0)

No Limits je už vonku

Najnovšie NFS na mobilné zariadenia, o ktorom sme pred pár dňami písali iba v súvislosti s upútavkami, je momentálne už normálne dostupné na stiahnutie v niektorých krajinách na platformu iOS. Herné štúdio Firemonkeys sa teda rozhodlo pre tzv. soft launch. YouTube sa medzičasom plní prvými videami priamo z hry.

O novom NFS sa za posledných pár dní vyrojilo niekoľko zaujímavých informácií, momentálne ich spracúvame - zatiaľ si môžete pozrieť systémové nároky, ktoré nájdete na ľavom paneli. Ostaňte naladení na NFS Center, novinky budú pribúdať.zaslal Trhač    08.01.2015, 21:10:00    sekcia NFSNL    zdroj: NFSPlanet.PL    komentáre (0)

Prvé (a skvelé) gameplay video z No Limits

Tak ako sme avizovali už na našej Facebook fanstránke, krátko pred polnocou vyšiel k NFS No Limits nový trailer, konečne ukazujúci zábery z hry. Pol minúty dlhé video bolo našlapané hudbou od Junkie XL, zábermi na nové autá a samozrejme - rýchlou jazdou.

Podľa prvých záberov sa zdá, že hra prinesie potešenie hlavne fanúšikom Undergroundu. Lacné a dostupné autá (v porovnaní so superšportmi), rôznorodé úpravy vzhľadu polepmi aj celými bodykitmi, jazda po meste - to všetko smeruje ďaleko od posledného počinu štúdia Ghost Games - NFS Rivals. Značka NFS s príchodom novej mobilnej hry možno vycítila príležitosť dať mnohým fanúšikom to čo si želajú - Underground 3 - v zmysle duchovného nástupcu série Underground, Most Wanted a Carbon.

Vo videu sa ukázalo niekoľko nových, zaujímavých áut. BMW M4, VW Golf 7 GTI, Nissan Skyline GT-R (R32) a Porsche 911 Turbo (prípadne GT2) 993 už pribudli do carlistu. Vo videu tiež hrala skladba Junkie XL - Castellated Nut, ktorá sa objavila už v ProStreet a NFS World. Videli sme úpravy vzhľadu kompletnými widebody bodykitmi.

Celá hra sa opäť bude niesť vo veľmi vysokej rýchlosti, vo videu Ford Mustang driftoval pri rýchlosti 300 km/h. Mobilnej hre však tieto šialene arkádové prvky určite neublížia. Naháňačky s políciou, mohutné skoky, drifty, krátke 40 sekundové preteky pre jedného hráča alebo závody štyroch áut - vyzerá to že sa naozaj máme na čo tešiť. Bude snáď mobilná hra lepšia než plnotučné NFS Rivals na PC a konzoly? Ostáva nám len čakať na dátum vydania.

zaslal Trhač    06.01.2015, 10:40:00    sekcia NFSNL    zdroj: Twitter.com    komentáre (0)

Prvým autom v No Limits bude Mustang

Na oficiálnom Twitter konte pripravovaného mobilného dielu NFS No Limits sa po týždni objavil nový obrázok z hry. Tento raz je na ňom znovu najnovší Ford Mustang, ktorého dizajn vznikol v spolupráci s Kenom Blockom a jeho partičkou/tímom/značkou Hoonigan .

Tento Ford Mustang GT bude podľa tweetu v hre vašim prvým autom. Na prvé auto je tento rýchly muscle car s motorom V8 vcelku slušný náklad. Jazdiť rýchlo sa teda bude už od začiatku hry.

Na aute si môžeme všimnúť množstvo polepov - či už Kenove číslo 43 alebo jeho sponzorov Monster, Ford a ďalšie. Môže sa jednať o jeden veľký špeciálny vinyl tak ako tomu bolo v NFS Rivals, alebo sa konečne dočkáme širšej customizácie z dôb Undergroundov. Uvidíme ktorá možnosť je správna, každopádne úpravy vzhľadu auta k sérii NFS patria a ani s No Limits nás tento trend neopustí.

zaslal Trhač    03.01.2015, 13:30:00    sekcia NFSNL    zdroj: Twitter.com    komentáre (0)

10 najlepších motoristických videí vo videosekcii

Do konca roku 2014 sa vo videosekcii, ktorú sa NFS Center rozhodlo podporovať, nazhromaždila slušná porcia zaujímavých videí. Naposledy sme sa nimi prehrabávali v októbri, odvtedy ešte pribudlo mnoho zaujímavého materiálu. Poďme sa teda spolu pozrieť na tých 10 najzaujímavejších.

1. EVO test: Auto roku 2014 je každoročne udeľovaná cena britského magazínu EVO tomu najlepšiemu športovému autu. Ako každý rok, aj teraz sa v tomto teste stretla silná konkurencia (Ferrari 458 Speciale, McLaren 650S, BMW M3, Porsche Cayman GTS a veľa ďalších), takže vybrať to najlepšie bolo nepochybne komplikované. Na celý proces výberu, pozostávajúci z niekoľkých dní jazdenia po prázdnych škótskych okreskách, sa teraz môžete pozrieť v tomto úžasne spracovanom 17 minút dlhom videu.

2. Evolúcia BMW M3 ukazuje, ako sa legendárne písmenko M postupne vyvíjalo. Športová trojka sa časom nafúkla a pribudli jej v motore aj nejaké tie valce, no čo sa nezmenilo je jej schopnosť vyčarovať vodičovi úsmev na tvári.

3. Súboj BMW M5 proti Nissanu GT-R obsahuje (pochopiteľne) porovnanie schopností mocnej Godzilly a zúfalo premotorovaného univerzála M5. Pre BMW hovorí celková kultivovanosť a spracovanie luxusného auta, Nissan naproti tomu ponúkne absolútnu rýchlosť - a to hocikde.4. BMW M2 - bavorský zázrak ukazuje príbeh skutočne výnimočného stroja. V jednej garáži v USA boli totiž do karosérie BMW 2002 osadené vnútornosti BMW M3 E30. Výsledkom je mimoriadne ľahké a rýchle auto.

5. Experiment s Mercedesom C63 AMG ukazuje, ako sa bude správať auto so silným vidlicovým osemvalcom v prípade, keď mu obujete príliš tenké pneumatiky.

6. Dodge Challenger Hellcat na mokrom okruhu ani nemá veľa možností predviesť svojich majestátnych 717 koní pod kapotou. Napriek tomu však vzniklo skvelé video.

7. Každodenné nažívanie s McLarenom MP4-12C predvádza ostrieľaný Chris Harris. Ukazuje, že napriek svojmu superšportovému charakteru dokáže nový Mac veľmi uspokojivo fungovať aj mimo okruhu - a v reálnom svete.8. Prvá jazda v Toyote GT86 je plná jazdy bokom - veď na to bolo toto Toyobaru vytvorené. Prvé zoznámenie s týmto autom bolo extrémne dôležité, veď si od neho všetci sľubovali spásonosné auto plné pravej zábavy za volantom za dostupnú cenu.

9. Vysvetlenie princípu Wankelu v jednom krátkom a výstižnom videu podáva odpoveď na otázku, čo je vlastne na tých Mazdách RX-7 a RX-8 také špeciálne. Princíp fungovania rotačného motoru nie je od klasického piestového motoru až tak vzdialený, no vďaka konštrukčným problémom sa ho zrejme už v žiadnom aute nedočkáme.

10. Rozdiel medzi pracovným cyklom benzínu a dieslu ukazuje základné rozdiely medzi týmito dvoma typmi motorov. Nie sú odlišné len tým aké palivo spaľujú, no tiež tým ako ho spaľujú.

zaslal Trhač    31.12.2014, 23:20:00    sekcia Ostatné    komentáre (0)

To najdôležitejšie z Need for Speed za rok 2014

Nastal ten pravý čas na poriadnu rekapituláciu diania vo svete Need for Speed za rok 2014. Pokiaľ ste celý rok NFS scénu nesledovali, teraz máte šancu dobehnúť to. Koncom predchádzajúceho roku sme sa dočkali nateraz posledného dielu NFS Rivals , v tom novom sme čakali už tradičné vydanie ďalšieho titulu na PC a konzoly, a k tomu aj celovečerný film. Čo všetko sa nakoniec stalo?

Začneme možno trochu netypicky, českým článkom zaoberajúcim sa hardwarovými nárokmi NFS Rivals. Článok dopodrobna rozoberal nastavenia detailov a ich vplyv na plynulosť hry, a k tomu tiež obsahoval vyčerpávajúci rozbor výkonu jednotlivých grafických kariet v hre. Koncom januára sme sa dozvedeli o dátume premiéry filmu, ktorá bola stanovená na polovicu marca.

Február sa začal smutnou správou o preriedení umeleckého oddelenia herného štúdia Ghost Games, zodpovedného za posledné NFS. Vtedy sme po prvýkrát začali uvažovať o možnom odklade každoročne vydávaného titulu. Ghost Games sa však ozvali už o týždeň neskôr prvým plateným DLC balíkom nových áut do hry.


V marci sme ako prvá fanstránka písali o No HUD móde pre Rivals. Tiež sme sa dočkali premiéry filmu a výborného slovenského traileru. Koncom mesiaca boli známe už aj finančné výsledky filmu.

V apríli sme písali o aukcii, na ktorej sa za 300 000 dolárov predal Ford Mustang GT - hlavná hviezda filmu Need for Speed (samozrejme spolu s Aaronom Paulom).Máj priniesol všetkým fanúšikom zlé správy. Ghost Games vtedy na oficiálnej stránke oznámili, že do konca roka žiadnu hru nevydajú. Všetky odpovede na otázky z následnej diskusie s fanúšikmi sme potom zhrnuli do jednej novinky. Už dlhší čas však bolo zrejmé, že každoročné vydávanie novej hry je už neúnosné a vývoju hry je treba venovať viac než klasický dvojročný vývojový cyklus.

V máji tiež séria Need for Speed oslávila svoje dvadsiate výročie existencie. Pri tej príležitosti vzniklo aj pekné sumarizačné video. V tento mesiac boli tiež odpojené multiplayerové servery pre tri staršie diely série.


V júni niekoľko zahraničných NFS fanstránok našlo inzerát, hľadajúci do herného štúdia Ghost Games riaditeľa výpravy. Takéto správy máme radi, znamenajú totiž že v štúdiu sa stále na niečom pracuje. Okrem toho sa NFS Hot Pursuit objavilo na 88. mieste v ankete portálu IGN.com.

Najbližšou udalosťou hodnou spomenutia bolo až uvedenie filmu Need for Speed do predaja na Blu-ray nosičoch v auguste. Objavili sme tiež ďalšie auto z filmu Need for Speed, no toto Lamborghini Sesto Elemento nemalo až taký dôstojný život ako Mustang. Išlo iba o maketu, odloženú na vrakovisku.V septembri sa NFS Rivals dostalo do ponuky služby herného predplatného EA Access. Dočkali sme sa tiež prvých, a extrémne nepravdepodobných, talianskych špekulácií o novom NFS. Od septembra tiež vieme že v niektorých televízoroch od Samsungu môžete nájsť mobilnú verziu NFS Most Wanted.

Čiastočne nového dielu NFS sme sa nakoniec v roku 2014 predsa len dočkali. Išlo o Rivals Complete Edition, obsahujúcu v porovnaní s klasickou verziou hry všetky DLC balíky. Nedočkali sme sa absolútne žiadneho nového obsahu.Skutočne zaujímavé správy začali prúdiť internetom až na koniec roku. Vtedy sme sa totiž neoficiálnou cestou dozvedeli o novom mobilnom prírastku do série NFS pod názvom No Limits. Z prvých oficiálnych informácií vieme, že hru vytvára úspešné štúdio Firemonkeys (Real Racing 3), bude dostupná na Android a iOS, mala by vyjsť v roku 2015 a grafický kabát hry bude veľmi dobrý.

Koncom novembra mnohým fanúšikom série doslova zdvihla mandle správa o údajnom novom Undergrounde, na ktorom mali v štúdiu Ghost Games pracovať. Overenie tejto správy malo prísť už piateho decembra na hernom veľtrhu v Las Vegas, no pochopiteľne sa nič nestalo.Na koniec roku sme dostali iba niekoľko screenshotov z pripravovaného No Limits, z ktorých sme si dovolili dopredu tipnúť názov lokácie hry - podľa poznávacích značiek by malo ísť o Blackridge.

Taký bol teda rok 2014 pre NFS scénu. Nového NFS sme sa síce nedočkali, no film to vcelku dobre nahradil. V roku 2015 sa dočkáme minimálne mobilnej hry, a tak môžeme s kľudom prehlásiť, že séria Need for Speed bude žiť aj naďalej.
zaslal Trhač    31.12.2014, 22:14:00    sekcia NFS2015    komentáre (0)

Kde je World of Speed?

Túto otázku si v tejto chvíli určite kladie mnoho ľudí. Nečudo, veď aj my o tejto free2play multiplayerovej racingovke od tvorcov NFS Shift píšeme už od mája. Už v prvom článku, v ktorom sme si World of Speed predstavili, sme informovali o vydaní hry ešte v roku 2014. Keďže koniec roku je prakticky za dverami, poďme zistiť kde sa tento herný titul pozabudol.O plánovanom vydaní hry v roku 2014 sa hovorilo už od začiatku. Prvé novinky o uzavretom betateste predchádzajúcom spustení každej online hry pochádzajú ešte z mája. O spustení betatestu sa dlho nič nevedelo, konečné vyjadrenie prišlo až na hernej výstave Gamescom - betatest mal začať niekedy počas štvrtého kvartálu roku 2014 (30.9. - 31.12.). Už vtedy sme začali tušiť, že hra zrejme v tomto roku nevyjde.Celé tri mesiace sa tím World of Speed k otázke betatestu nevyjadroval. Finálna správa o zdržaní a odložení testovania prišla až dnes. Herné štúdio Slightly Mad sa v nej ospravedlňuje za sklamanie, chváli komunitu za podporu a spätnú podporu, a nakoniec ohlasuje spustenie betatestu niekedy v neurčitom čase začiatkom roku 2015 ("early 2015").Medzitým sme sa od štúdia dočkali mnohých screenshotov z hry, dokonca aj pozadí na plochu štylizovaných ako kalendár. Ukázané boli tiež ďalšie možnosti vizuálnych úprav áut. So skutočným betatestom a možnosťou vyskúšať si hru sa však obrázky nedajú porovnávať. Neostáva teda nič iné ako čakať ďalej, poprípade sa do betatestu registrovať na oficiálnej stránke.

zaslal Trhač    30.12.2014, 19:30:00    sekcia WoS    zdroj: WorldofSpeed.com    komentáre (0)

Po týždni nový obrázok z No Limits

Tím zodpovedný za komunikáciu s fanúšikmi NFS No Limits sa zrejme rozhodol, že nám bude servírovať nové obrázky z hry každý týždeň. Posledné dva sa totiž na Twitter konte NFS No Limits objavili vždy v sobotu. Na tom najnovšom sa znovu nachádzajú autá, ktoré sme už videli - Ford Mustang GT a Toyota GT86, súperiace spolu o víťazstvo v pretekoch.

Obrázok môžete nájsť už aj v našej galérii screenshotov, kde zhromažďujeme všetky oficiálne (i neoficiálne) obrázky. Už v predchádzajúcom článku sme riešili nápisy na poznávacej značke, dnes už iba potvrdíme, že sa hra zrejme bude odohrávať vo fiktívnom meste Blackridge. Je však na škodu, že sa okrem názvu mesta na ŠPZ auta nenachádza aj dátum vydania hry. Na Mustangu ešte môžeme nájsť nálepku s menom Vaughn Gittin Jr, čo je vo svete driftu rovnako veľký pojem ako Ken Block. Okrem toho, že pre Kena vytvoril jeho Hoonicorn ich tiež spája sponzor Monster Energy. Vaughn Gittin Jr. jazdí prevažne šampionát Formule D.

Tiež si na fotke môžete všimnúť widebody úpravu karosérie Mustangu, uchytenú nitmi. Fakt, že sa vývojárom podarilo do hry zakomponovať aj takéto drobnosti svedčí o určitej kvalite spracovania.

zaslal Trhač    28.12.2014, 23:00:00    sekcia NFSNL    zdroj: Twitter.com    komentáre (1)

Nový obrázok z No Limits odhaľuje Blackridge

Na Twitter konte NFS No Limits sa objavila nový screenshot s policajným Dodge Charger prenasledujúcim Ford Mustang. Typický rozmazaný záber z hry nám ukazuje zaujímavé prítlačné krídlo na Mustangu aj nový nápis na poznávacej značke auta.

Poznávacej značke sme sa venovali už v minulej novinke, kde sme na upravenom Forde Fiesta videli nápis Fairhaven - názov mesta z Most Wanted od Criterionu. Uvažovali sme nad tým, že by sa hra buď vrátila do tohto mesta, alebo by bolo možné meniť značky rovnako ako v poslednom NFS Rivals.

Na novom obrázku jasne vidíme ŠPZ policajného Chargeru, na ktorej sa píše o meste "Blackridge". Toto mesto sa však zatiaľ v sérii NFS neobjavilo. Znamená to teda, že značky sa dajú meniť? Zrejme áno. Keďže je však Blackridge novým prírastkom, je dosť možné že je to aj názov mesta, v ktorom sa No Limits bude odohrávať. V Rivals bolo totiž možné vyberať iba z miest existujúcich v sérii NFS.

Mesto Blackridge sa objavilo na poznávacej značke dokonca už v prvom traileri, vtedy bolo na Forde Mustang. Je to vidieť na obrázku, ktorý zachytili poľskí kolegovia z NFSZone.pl. Nebolo by preto až také zvláštne, ak by sa nás vývojári ukázaním značky s nápisom Fairhaven iba snažili zamotať. Mimochodom, zrejme sa v hre bude jednať o fiktívne mesto (tak ako doteraz), napriek tomu že jeden Blackridge skutočne existuje. Nachádza sa však v Anglicku, a preto je nepravdepodobné, že by sa americká herná séria presťahovala na druhú stranu Atlantického oceánu.

zaslal Trhač    22.12.2014, 18:30:00    sekcia NFSNL    zdroj: Twitter.com    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201


Archív noviniek