Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

MR2
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
1600x900
340,76 kB
15439
11.8.2021
17:47:11

Kúpiť na PC

Kúpiť na PC
69,99€

Anketa

Ako hodnotíš NFS Heat? (známkovania ako v škole)
1
Zobraziť sekciu 1696

2
Zobraziť sekciu 1458

3
Zobraziť sekciu 1411

4
Zobraziť sekciu 1425

5
Zobraziť sekciu 1420

Spolu hlasov: 7410

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
The-Witcher.cz
GTACity.cz

Štatistiky

Need for Speed Center

World of Speed: Pagani Huayra

Nachvíľku zabudnime na fakt, že nás tento rok žiadne nové Need for Speed nečaká. Našťastie má tento rok vyjsť niekoľko veľmi zaujímavých herných projektov, spomeniem napr. len multiplayerový World of Speed, ktorému sa tu venujeme trochu viac. Páni zo Slightly Mad Studios sa na diskusnom fóre ich oficiálneho webu podelili s novými screenshotmi z hry.


Tentokrát prezentujú jedno auto, ktoré skvelo zapadá do kategórie superšport. Ide o najnovšie dielo taliana menom Horacio Pagani, ktorého by koniec koncov mohol poznať asi každý správny petrolhead, a jeho Pagani Huayra, auto, ktoré stojí vedľa staršej Zondy ako jej väčší brat.


Huayru poháňa motor 6.0l V12 pôvodne vyrobený divíziou AMG. Je prepĺňaný dvoma turbami, a tak dokáže vydolovať až 730 koní a 1000 Nm. Na zadnú nápravu je táto sila prenášaná sedemstupňovou sekvenčnou prevodovkou. Vďaka použitiu karbónového monokoku je auto extrémne tuhé a ľahké - váži len 1350 kg. Medzi ďalšie špecialitky patria vyklápacie Gullwing dvere a aktívne aerodynamické prvky.


Všetky screenshoty sú vo FullHD. Tešíte sa na túto sci-fi exotiku vo World of Speed?
zaslal Trhač    11.05.2014, 14:04:00    sekcia WoS    komentáre (0)

Návšteva štúdia Ghost Games

Dnes sa pozrieme o jeden rok späť do minulosti. Pred tým, ako bola anglická časť študia čiastočne rozpustená, pred tým, ako bolo ohlásené vydanie nového NFS až na budúci rok. Ako to vyzeralo v hernom štúdiu Ghost Games, ktorého prvá hra mala ešte len vyjsť?

Po vstupe do švédskej časti štúdia (konkrétne v Gothenburgu), vás privíta veľké červené logo, znázorňujúce (neprekvapivo) ducha.


Na videu, vytvorenom ešte v máji minulého roku, je (vtedy ešte len pripravovaná) hra bližšie predstavovaná. Ghost Games boli vtedy zložení z veľmi talentovaných ľudí pracujúcich napr. na sérií GTA alebo pretekárskej Forze. Samotný riaditeľ štúdia Marcus Nilsson pracoval pre štúdio DICE (séria Battlefield). Zaujímavé je, že majú v štúdiu pohodených aj niekoľko kvalitných volantov od Logitechu, napriek tomu že samotná hra ich nepodporuje.

zaslal Trhač    10.05.2014, 12:00:00    sekcia NFSR    komentáre (0)

Názory tvorcov ohľadom #FutureofNFS

Ľudia z Ghost Games od šiestej hodiny poobede odpovedajú na otázky fanúšikov na oficiálnom Twitter konte NeedforSpeed, poďme sa spolu pozrieť na to, čo sme sa z ich odpovedí dozvedeli.

» Po prvé, bol potvrdený grafický engine FrostBite 3, s ktorým už štúdio má svoje skúsenosti (beží na ňom Rivals).
» S vývojom hry sú len v ranej fáze vývoja (síce správa, ktorá vyšla len pred pár hodinami hovorila niečo iné), preto zrejme na blížiacej sa hernej výstave E3 nebude ukázaná žiadna prezentácia chystanej hry.
» Na otázku, ktorú časť hry plánujú vylepšiť vývojári najviac, odpovedali - grafika bude ešte lepšia.
» Je tu malá možnosť zdieľania (prípadne exportu) záznamov z pretekov (replays).
» Na otázku, či bude ďalší diel NFS nadväzovať na niektorú z predchádzajúcich častí, alebo to bude čisto nový diel, odpovedali tvorcovia - nabudúce to bude dynamicky rozdielne. Čo si pod tým predstaviť, uvidíme asi až v roku 2015.
» Tvorcovia sú si taktiež vedomí veľkej obľúbenosti série Underground.
» Je možné, že príbehovo bude ďalšia hra podobná Rivals (teda žiaden komplikovaný dej). Nie je to ale isté.
» Na otázku ohľadom rozsiahlej úpravy vzhľadu áut bola vcelku pozitívna odpoveď - možno že sa v tejto oblasti niečo zlepší.
» Herné štúdio sa momentálne skladá z asi 100 ľudí.

To je nateraz všetko. Zostaňte naladení na NFS Center, ďalšie novinky budú pribúdať.
zaslal Trhač    07.05.2014, 19:45:00    sekcia Ostatné    komentáre (2)

Nové NFS až o rok!

Na stránke needforspeed.com sa objavila nová správa, hovoriaca v skratke o tom, že najnovší diel série Need for Speed nevyjde v tomto roku, ale až v roku 2015. Viac informácií vám prinesieme v priebehu nasledujúcich hodín - na Twitteri budú tvorcovia nových dielov NFS - Ghost Games odpovedať na otázky.Marcus Nilsson (podpísaný ako výkonný producent Ghost Games) v správe hovorí, že v hernom štúdiu už majú rozpracovanú nasledujúcu hru. Nechcú ju však vydať v tomto roku a namiesto toho chcú vypočuť ohlasy hráčov a vytvoriť konečne tú hru, po ktorej všetci túžia.
zaslal Trhač    07.05.2014, 14:05:00    sekcia Ostatné    komentáre (0)

NFS film zarobil už 200 miliónov

Film Need for Speed prekonal ďalšiu nastavenú latku - utŕžil na vstupnom viac ako 200 miliónov dolárov. Ľudia z NFS sa s týmto úspechom podelili cez oficiálny kanál na Twitteri. Film mal pritom premiéru začiatkom marca, a prezentácií filmu určite pomohla aj návšteva Aarona Paula v TopGeare.

Táto správa znamená aj to, že si pri nákladoch odhadnutých na 66 mil. USD na seba film zarobil už dvakrát. Dočkáme sa aj druhého dielu?

zaslal Trhač    03.05.2014, 17:27:00    sekcia Film    zdroj: Twitter.com    komentáre (0)

Filmový Mustang je tak trochu podvod

Pamätáte sa na Ford Mustang, ktorý si zahral vo filme Need for Speed a potom bol v aukcii predaný za celých 300 000 dolárov? Za také peniaze si človek môže kúpiť asi desať nových Mustangov V8, preto musí byť tento konkrétny kus niečím špeciálny. Je to tým, že má až 900 koní pod kapotou?

Podľa tlačovej správy, ktorú vydal samotný Ford, tomu tak je. Auto by malo byť kvôli takému náporu výkonu značne upravené, a tak vo Forde pridali na kapotu nasávacie otvory. Aby šlo auto s dobou, spätné zrkadlá nahradili kamery a do interiéru si našlo cestu štartovacie tlačidlo. Vo filme to predsa bolo všetko vidieť, tak kde je problém? Ford totiž pustil k autu novinárov...


Tí odhalili, že tento konkrétny Mustang nemá ani motor naladený na 900 koní divíziou Ford Racing, ani skutočné kamery namiesto spätných zrkadiel. Čo určite má, sú zaslepené nasávacie otvory na kapote a vstupy vzduchu v nárazníku, plastové atrapy kamier a hlavne kus plastu v tvare štartovacieho tlačidla nalepený na mieste zásuvky na 12V. Možno boli nakupovať rekvizity značky Tuningline.


Otázkou na záver zostáva, či to niekomu vadí. Ford vydal oficiálne PR správy, kde hovoril o skutočne upravenom aute. Vzhľadom na hercov je však pochopiteľné, že ich nenechali trápiť sa s premotorovaným strojom. Mňa len stále máta jedna scéna z filmu, kde tento Mustang jazdil po okruhu, vyrazil zo zákruty a na asi tristo metrovej rovinke dosiahol maximálnu rýchlosť 370 km/h...
zaslal Trhač    30.04.2014, 08:30:00    sekcia Film    zdroj: TopSpeed.sk    komentáre (0)

Hot Pursuit vs. skutočný život

Cez oficiálny Twitter účet Need for Speed sme sa dostali k nasledovnému videu. YouTube kanál Geek & Sundry, produkujúci rôzne "geek" videá, vytvára aj sériu Unplugged, v ktorej Ashly Burch (prepožičala svoj hlas postavám v napr. Borderlands 2 a Saints Row IV) vyzve na súboj dve známe osobnosti tejto kultúry. Tentokrát boli na programe páni z Corridor Digital (majú na svedomí video Superman With a GoPro).

Sam a Niko z Corridor Digital sa spolu s Ashly vybrali do Las Vegas. Ich prvou úlohou bolo zmerať si sily v Need for Speed: Hot Pursuit (2010). Aby to však mali ťažšie, hrali počas jazdy v otvorenej 911 Carrere(996) a na tablete Microsoft Surface Pro. Či už vďaka nízkemu výkonu alebo behu na batérie, hra pôsobí trochu slow-motion.

Skutočná úloha však prišla až neskôr. Trojica sa dostala až na Las Vegas Motor Speedway a v požičovni si vybrali reálne stroje. Po rýchlom vyškolení sa na trati proti sebe postavili Niko vo faceliftovanom Gallarde a Sam v 458 Italii. Jazdilo sa na čas, každý mal tri kolá na stanovenie najlepšieho času.

Odpoveď na otázku kto vyhral vám dá nasledovné video v ktorom zaznel aj zaujímavý názor, že sa mnoho znalostí z hrania závodných hier dá využiť a aplikovať aj v skutočnom živote. Ako to vidíte vy?

zaslal Trhač    27.04.2014, 22:35:00    sekcia NFSHP    komentáre (0)

Prvé ingame video z WoS

Autori pripravovanej online hry World of Speed, Slightly Mad, uvoľnili na YouTube prvé video priamo z hrania hry. Na videu je jedno z oznámených áut - Mitsubishi Lancer Evolution X FQ400, ktoré si to patričnou rýchlosťou reže zákrutami na okruhu.

Autori chceli vo videu ukázať hlavne možné pohľady kamery. Hardcore hráčov poteší hlavne možnosť pohľadu z kabíny (z reálneho pohľadu vodiča). Hra bude takisto obsahovať klasický pohľad z kamery za autom a pohľad z kapoty. Z videa je si tiež možné urobiť približnú predstavu o jazdnom modeli vozidiel a reálnej grafike v hre.

zaslal Trhač    24.04.2014, 22:57:00    sekcia WoS    komentáre (0)

Aaron Paul v TopGeare

Herec Aaron Paul z filmu Need for Speed sa objavil v rámci prezentácie filmu v jednej časti najnovšej série známej motoristickej show TopGear, ako hviezda v aute za rozumnú cenu.

Hovorilo sa o NFS filme (Paul má malý problém s výslovnosťou názvu švédskej automobilky), taktiež o jeho predchádzajúcich autách, ale hlavne o seriáli Breaking Bad, vďaka ktorému ho pozná väčšina ľudí. Nakoniec prišlo aj na merané kolo na okruhu, kde sa (možno prekvapivo) ukázalo, že s rýchlou jazdou nemá herec žiadny problém. Koniec koncov, s Astrou sa dostal až na čelo tabuľky s najrýchlejším časom - 1:44.7.

Na YouTube je k dispozícií video ukazujúce jeho jazdu:

zaslal Trhač    24.04.2014, 11:27:07    sekcia Film    zdroj: TopGear.com    komentáre (0)

Predstavenie prvých áut do WoS

Z pripravovanej závodnej hry sa nám predstavujú prvé vozidlá. Autá v hre nebudú zoradené čisto iba na základe rýchlosti, skôr by mali byť zoskupené do kategórií podľa ich typických poznávacích znakov - superšport, retro, American muscle atď.
Dnes môžeme ohlásiť túto šesticu:

  • Chevrolet Camaro SS
  • McLaren MP4-12C
  • Mercedes-Benz SLS AMG
  • Pagani Huayra
  • BMW 135i
  • Mitsubishi Lancer Evo X FQ400

Máme ich zobrazené aj na šiestich oficiálnych screenoch.

zaslal Trhač    22.04.2014, 22:24:00    sekcia WoS    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203


Archív noviniek