Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

MR2
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
1600x900
340,76 kB
13483
11.8.2021
17:47:11

Kúpiť na PC

27,99€

Anketa

Ako hodnotíš NFS Heat? (známkovania ako v škole)
1
Zobraziť sekciu 742

2
Zobraziť sekciu 366

3
Zobraziť sekciu 372

4
Zobraziť sekciu 353

5
Zobraziť sekciu 442

Spolu hlasov: 2275

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
The-Witcher.cz
GTACity.cz

Štatistiky

Novinky - Film

Film Need for Speed se v pátek objeví v TV

S příchodem kompletního rebootu série Need for Speed se tak trochu pozapomnělo na stejnojmenný film inspirovaný právě hrami nesoucí loga NFS. Věřili byste, že je to už rok a půl od jeho premiéry v kinech? Ideální čas si zopakovat, co se v něm vlastně událo.Šanci znovu shlédnout Aarona Paula coby hlavního hrdinu Tobeyho Marshala v televizi dostaneme již tento týden díky české TV Nova. Vysílání je naplánováno na pátek 4.12. a začít by mělo přesně v 20:20. Potvrzený je i český dabing.

Ten, kdo na svém přijímači TV Novu naladí, má tedy námět na páteční program. Pokud mezi ně ovšem nepatříte a zároveň ani nevlastníte DVD či na černo staženou kopii, máme pro vás (a vlastně i všechny ostatní) další možnost.


Jak totiž vidíte výše, film je k dispozici i na YouTube, kde si ho můžete pustit hned teď. Jen se budete muset smířit s anglickým dabingem a dosti sníženou kvalitou obrazu i zvuku.
zaslal Ondryskuba    01.12.2015, 16:27:36    sekcia Film    zdroj: TV Nova    komentáre (0)

Film NFS v zozname najlepších filmových automobilových havárií

Možno poznáte Youtube kanál WatchMojo.com, ktorý je podľa vlastného popisu "siedmym najväčším YouTube kanálom na svete" za rok 2014. Drtivá väčšina ich tvorby je založená na rôznych zoznamoch "Top 10" položiek z populárnej kultúry, od hudby cez filmy až po hry. Do ich zoznamu desiatich najlepších filmových havárií sa dostal aj minuloročný film Need for Speed, v ktorom bolo daných havárií skutočne požehnane.

Na jednej strane sa môžeme pozastaviť nad týmito haváriami ako veľmi jednoduchým, až povrchným spôsobom ako zatraktívniť celý film. Nič sa totiž v traileroch nevyníma lepšie, ako masívne explózie a rozbíjajúce sa drahé superšporty. Na druhej strane však treba filmu uznať skutočne výborne nakrútené vysokorýchlostné zábery na autá, ktorými (aspoň podľa mňa) prevalcoval aj posledné diely série Rýchlo a zbesilo.

zaslal Trhač    29.08.2015, 13:50:00    sekcia Film    komentáre (0)

Trailer na NFS film prerobený v GTA IV

Poznáte to? Hľadáte na internete jednu vec, nájdete niečo úplne iné. Tak ako teraz s týmto videom. Náhodou som na YouTube našiel prerábku známej upútavky na minuloročný film Need for Speed v hre GTA IV. Podľa všetkého ju vyrobil chlapík z kanálu RavenwestR1 a práce na videu mu zabrali asi štyri dni.

Video miestami vyzerá veľmi dobre, inokedy je vidieť slabšia grafika a zlé animácie. Momentálne má na YT asi 55 000 pozretí, snáď toto číslo zdvihnete a spravíte autorovi radosť. Strávil s tým predsa štyri dni :)

zaslal Trhač    20.05.2015, 20:00:00    sekcia Film    komentáre (0)

Superfast je prúser na kolečkách

Priznávam, že posledné diely filmovej série Rýchlo a Zbesilo mi veľmi nesadli. Áut bolo málo, akcie veľa. Väčšina scén bola prehnaná a na konci filmu všetkému ešte pridali šťavu. Najviac mi je však ľúto, ako veľmi sa posunuli od povodného filmu.
Avšak, vtedy som ešte nevedel že to môže byť aj oveľa, oveľa horšie. Jeden z fanúšikov nášho NFS Center mi poslal tip na film Superfast - paródiu na istú rýchlu a zbesilú filmovú sériu. Superfast majú na svedomí tvorcovia Jason Friedberg a Aaron Seltzer, ktorí sú zrejme vo vytváraní paródií na známe filmy už dobre zabehnutí - na konte totiž majú filmy ako "Toto je Sparta!", "Disaster Movie" a "Sajrajt sága" (to posledné je paródia na Twilight). Ako teda dopadlo ich pretvorenie Fast and Furious do humorného diela?

Jedným slovom - zle. Superfast sa snaží parodovať snáď všetko od jednotlivých úsekov filmu po rasovú príslušnosť hercov. Dej začína známym prvým pretekom, kde na odpútanie pozornosti polície slúži "černoch v bielej štvrti". Dočkáme sa samozrejme nádrží N2O aj (takmer vtipnej) obhliadky motora .


Superfast používa zväčša nevtipné a predvídateľné vtipy a gagy. Do filmu sa tvorcom podarilo prepašovať aj typický identifikačný prvok zlej paródie - tanečnú pasáž. Zaujímavo je vykreslený bromance trojuholník medzi postavami Vina Serenta (Torreto), Lucasa White (Brian) a Curtisom (Vinco). Tiež bola v procese parodovania zmenená orientácia Michelle (Letty/Michelle Rodriguez).

V skratke - tento film vám možno v niektorých momentoch trochu zdvihne kútiky, ale po zvyšok sledovania si skôr budete želať rýchly koniec tohto predstavenia. Superfast totiž nemá ani len zaradenú spiatočku, ono počíta zuby prevodovky.

A možno sa budete baviť, kto vie?

zaslal Trhač    29.04.2015, 09:59:59    sekcia Film    zdroj: CSFD.cz, IMDb.com    komentáre (0)

Toyota Supra z Rýchlo a zbesilo je na predaj

Kto by si nespomínal na oranžovú Supru z prvého Fast and Furious, ktorú vo filme riadil samotný Paul Walker? Presne to auto s upraveným motorom 2JZ, dusíkom, polepmi a asi 16-rýchlostnou prevodovkou je teraz na predaj v aukcii. Rozmýšľate nad ideálnou zbraňou na Vin Diesela? Toto je ono.

Jedná sa o jedno z niekoľkých áut vytvorených/upravených pre účely filmu. Tento konkrétny kus sa podľa popisu na aukčnej stránke objavil vo filme vo viacerých scénach, hlavne však vo finálnych pretekoch cez koľajnice, v súboji medzi O Connorom a Torretom.Toto auto vďaka bodykitu, žiarivej farbe, krídle na kufri a pretekárskym sedačkám možno vyzerá ako desaťsekundové auto (tj. 1/4 míľový drag race by zvládlo do 10 sekúnd), no skutočnosť je trochu odlišná. Toto auto pod kapotou má iba "obyčajný" trojlitrový radový atmosferický šesťvalec s 220 koňmi a päťrýchlostnú prevodovku. Situáciu veľmi nezachránia ani tie krásne hliníkové disky, na ktorých sú obuté Yokohama pneumatiky. V interiéri je športový volant a mnoho prídavných budíkov.Aukcia by sa mala uskutočniť v termíne 12. - 17. mája 2015. Cena za takýto kus filmovej histórie je rovnako mimoriadna ako auto samotné - očakáva sa ponuka v rozmedzí $150,000 - $200,000. Je to podľa vás priveľa? Toyoty Supry sú výnimočné autá, motor 2JZ je legendárny pre svoje takmer neobmedzené schopnosti, no a prvé Rýchlo a zbesilo naštartovalo celosvetový fenomén tuningu.
zaslal Trhač    20.04.2015, 20:55:00    sekcia Film    zdroj: TopGear.com    komentáre (0)

Čínske pokračovanie filmu Need for Speed?

Podľa portálu Variety.com sa chystá pokračovanie minuloročného filmu Need for Speed. Filmovať by sa však malo najmä v Číne, s čínskymi partnermi a aj čínskymi hercami. Zatiaľ sa nevie, či sa vo filme objavia aj pôvodní herci z prvého filmu (Aaron Paul, Dominic Cooper, Imogen Poots). Film by sa však mal odohrávať prevažne v USA.

Dôvodom pre tieto kroky je hlavne značný úspech filmu práve v Číne, keďže z celosvetového zárobku 203 miliónov dolárov pripadá na Čínu celých 65 miliónov dolárov. Správa hovorí, že s vydavateľom hernej série NFS Electronic Arts sa za účelom tvorby filmu spoja tri čínske spoločnosti: China Movie Channel, Jiaflix a 1905 Films. Práve tieto tri spoločnosti už minulý rok podobne spolupracovali na filme Transformers: The Age of Extinction. A výsledok? Najúspešnejší film roku 2014 v Číne. Títo ľudia zrejme vedia čo robia.

zaslal Trhač    13.04.2015, 09:35:00    sekcia Film    zdroj: Variety.com    komentáre (0)

Film Need for Speed už túto nedeľu v TV

Po roku od premiéry filmu Need for Speed sa tento film dostane aj do slovenskej televízie. Konkrétne ho bude vysielať kanál Markíza už túto nedeľu 12.4. o 20:30. Dočkáme sa s najväčšou pravdepodobnosťou slovenského dabingu.

Pripomeňme, že film mal premiéru 13.3.2014. Pri tej príležitosti sme sa dočkali podareného slovenského traileru na film, tiež slovenskej recenzie od motoristických novinárov, zhrnuli sme si príbeh filmu a celkovo o ňom napísali mnoho zaujímavého materiálu.

My v nedeľu večer sledujeme Need for Speed, a vy?

zaslal Trhač    06.04.2015, 12:45:00    sekcia Film    komentáre (0)

Aaron Paul získal cenu Emmy za Breaking Bad

Herec Aaron Paul, ktorý hral vo filme Need for Speed hlavného hrdinu Tobeyho Marshalla, bol ocenený za svoj výkon v seriáli Breaking Bad (Perníkový tatko) soškou Emmy. Nie je to síce Oscar za Need for Speed, ale aj tak sa to dá brať ako ohodnotenie kvalít herca hrajúceho vo filme hlavnú postavu.

Ceny Emmy sa každoročne udeľujú za televíznu tvorbu v Amerike. Paul bol ocenený v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriáli za postavu Jesseho Pinkmana. Seriál Breaking Bad celkovo bodoval na všetkých frontoch, ako absolútny víťaz, za hlavnú mužskú postavu, za vedľajšiu ženskú a vedľajšiu mužskú postavu.

zaslal Trhač    27.08.2014, 11:45:00    sekcia Film    zdroj: medialne.etrend.sk    komentáre (0)

Sesto Elemento z filmu Need for Speed na predaj

Táto novinka patrí do kategórie tých kurióznejších. Na eBayi (podľa definície najväčšia internetová aukčná sieň) bola istý čas na predaj replika Lamborghini Sesto Elemento, ktorá si zahrala vo filme Need for Speed. Po prvom majiteľovi, nebúrané, málo jazdené, top stav. Alebo snáď nie?

Auto bolo ponúkané na predaj v známom Roswelli v USA. Internetová dražba prebiehala v novembri 2013, začínalo sa na cene $0.99. Dražba napokon skončila 20. 11. 2013, z jedného dolára sa suma vyšplhala až na $11,199.00. Dobrá cena vzhľadom na to, v akom stave "auto" je.


Originálne Sesto Elemento je exkluzívny (iba 20 kusov) a extrémny (570 koní na 999 kg) superšport vychádzajúci z Gallarda. Zdedil z neho motor V10 a náhon na všetky štyri kolesá. Sesto elemento po slovensky znamená šiesty prvok - karbón, z ktorého je celé auto vyrobené. Perlička na záver: zrýchlenie z nuly na sto za - 2,5 sekundy.


Originálne auto stojí (stálo) približne dva milióny dolárov, pre film preto vytvorili repliku. Tá si zahrala v niekoľkých kaskadérskych scénach. Tento project car / alebo to čo z neho zostalo, by mohol byť vhodný na stavbu skutočnej, funkčnej repliky Sesto Elemento. V podstate ide iba o trubkový rám a zopár častí karosérie, pravdepodobne z plastu. Auto nemá motor ani prevodovku a utrpelo značnú nehodu.

Budeme vás informovať o všetkých nových informáciách ohľadom tejto zaujímavej repliky.
zaslal Trhač    09.08.2014, 20:40:00    sekcia Film    zdroj: eBay.co.uk    komentáre (0)

Vychádza film Need for Speed

Nadpis novinky je trochu zavádzajúci, film včera vyšiel na Blu-ray cez digitálnu distribúciu. Pravdepodobne sa však jedná iba o USA, v Česku je film podľa jeho profilu na ČSFD dostupný na Blu-ray diskoch už niekoľko týždňov. Pokiaľ vás zaujíma hodnotenie filmu, na ČSFD dostal 64%, na IMDB získal hodnotenie 6,8.

K tejto udalosti sa na YouTube kanáli Need for Speed objavilo nové bonusové video z natáčania. Podľa všetkého to je iba úvod k videám Autoškola a Autoškola:znovu, ktoré sme videli už niekedy v marci. V tomto krátkom videu sa objaví aj kaskadér Lance Gilbert, ktorého zaujímavý život sme už rozoberali v článku z januára.

zaslal Trhač    06.08.2014, 10:30:00    sekcia Film    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4


Archív noviniek